Chovatelská stanice ragdoll Ze Štarkova

Chovatelská stanice ragdoll Ze Štarkova

Náš úvod se vám bude zdát poněkud netradiční, ale já zde vidím souvislosti a snad je po přečtení najdete také vy.

„Má sbaleno šatstvo, svůj nábytek i osobní věci, které si na hrad přinesla či jí je daroval manžel. Stále však postrádá prsten s černým očkem. Kamínek sice z očka vypadl, ale byl velmi umně nahrazen pastou ze směsi jemně drceného zirkonu smíchaného s pryskyřicí, takže náhražka není k rozpoznání. Je nádherný a na svou dobu zcela unikátní. Jen málokdo se může honosit takovým prstenem.

Marně znovu a znovu prochází palácem a hledá, kde by mohl prsten být. Nakonec naposledy projde hradem, na předhradí nasedá na vůz a odjíždí.“

Úryvek z knihy Hrad Skály, Ludvík Belcredi, Brno 2010

Prsten paní Elišky, třetí manželky Erharta ze Skal spatřil světlo světa až po dalších 600 letech při archeologickém výzkumu tohoto hradu, kdy se pod vrstvou 1,5 m suti mezi kameny náhle zableskl žlutý kov, jako kdyby tam byl uložen včera. Prsten z 15. století tak vydal svědectví o nádheře věcí, které užívali lidé žijící kdysi na tomto hradě. Hrad Skály byl postaven ve 2. polovině 14. století, nyní jsou zde jen zbytky hradu, na kterých provádí jeho majitel pan Ludvík Belcredi již několik let archeologický výzkum.

Může se zdát, že tento příběh nijak nesouvisí s naší začínající chovatelskou stanicí ragdolek, ale naše první kočka se jmenuje Eileen, my jí říkáme Eliška a je stejně vznešená a krásná jako byla kdysi hradní paní, která ztratila svůj prsten. Hradu Skály se místně říká Štarkov a když jsme žádali o uznání chovné stanice, byl vybrán právě tento název.

Eliška je naše princezna a společníka jí dělá náš vykastrovaný modrý britský kocour.


© 2012 – 2020 Chovatelská stanice koček ragdoll Ze Štarkova - Vytvořil Marek Klusák